REJS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU OD 10 DO 18 LAT

TERMIN REJSU 24 czerwca – 1 lipca 2023 r.

NOWE DOŚWIADCZENIE, CZY COŚ, CO JUŻ ZNASZ?

Żeglarska przygoda dla wszystkich

Żeglowanie na jachcie to sprawdzony sposób na odkrywanie świata, współpracę w załodze oraz super integrację. Piękne krajobrazy i pełne uroku przystanie z pewnością spowodują, że będzie to prawdziwa i niezapomniana żeglarska przygoda. Nie musisz posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Musisz tylko mieć ukończone 10 lat i głowę otwartą na nowe doświadczenia. A może połkniesz żeglarskiego bakcyla? Kto wie? Jest spora szansa, że odkryjesz swoją życiową pasję.

Organizator

Współorganizator

 

CODZIENNIE W INNYM MIEJSCU

Jacht będzie Twoim domem!

 
CZEKA NA CIEBIE KOJA

Zakwaterowanie

Pływamy na jachtach nowoczesnych, nowych i, co najważniejsze, bezpiecznych (typu Antila 27 itp). Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi (6-8 uczestników), stół, kambuz z kuchenką gazową i wyposażeniem (talerze, garnki, sztućce, czajnik, itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Jachty wyposażone są w silniki pomocnicze. Nad załogą czuwa sternik-kapitan, odpowiadający za bezpieczeństwo żeglugi. Całym rejsem dowodzi Komandor rejsu.

 

PŁYNIEMY SZLAKIEM POŁUDNIOWYM

Startujemy w Pięknej Górze

 
Dojazd

Organizator zapewnia przejazd wygodnym autokarem na tresie Tarnobrzeg – Sandomierz – Piękna Góra i z powrotem. Wyjeżdżamy 24 czerwca (sobota) w godzinach wczesnoporannych, wracamy 1 lipca (sobota) w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie na jachtach typu Antila 27 (6-8 osób załogi). Niezbędny jest własny śpiwór. Sternik będzie zakwaterowany na jachcie wraz z uczestnikami. Pakując się, weź pod uwagę, że zamieszkasz na niewielkiej przestrzeni z innymi uczestnikam i miejsca na twoje rzeczy będzie niewiele. Spakuj się w miękką torbę lub worek żeglarski. JACHTY NIE LUBIĄ WALIZEK 🙂

Wyżywienie

Zapewniamy pełne wyżywienie – 3 posiłki, w tym dwa na ciepło – gotowe zestawy przygotowane przez restaurację „Pod Ciżemką” w Sandomierzu, do podgrzania na jachtach + produkty na ogniska

Opłaty

Cena rejsu obejmuje opłatę za czartery jachtów, wszelkie opłaty portowe oraz koszty paliwa do silników jachtowych.

Kadra

Nad uczestnikami czuwają sternicy. Nasi kapitanowie mają duże doświadczenie zarówno żeglarskie, jak i pedagogiczne. To osoby, które już samym swoim zachowaniem przekazują młodym adeptom żeglarstwa zasady dobrej praktyki i etykiety żeglarskiej.

Trasa rejsu i atrakcje

Wypływamy z portu w Pięknej Górze na jeziorze Tajty. Płyniemy w kierunku południowym*. To trasa z licznymi atrakcjami. Zobaczymy m.in.: Wioskę Żeglarską w Mikołajkach, Zamek Krzyżacki w Rynie, Osadę Galindów, leśniczówkę K.I. Gałczyńskiego w Praniu (opis atrakcji poniżej). *Szczegółową trasę rejsu wyznacza Komandor rejsu w zależności od warunków pogodowych.

Ubezpieczenie

Każdy uczestnik rejsu zostanie objęty ubezpieczeniem NNW.

Dodatkowo

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę rejsową

Cena Rejsu / os.
2190 zł

Cena regularna za 1 os.

* CENA NIE OBEJMUJE: – kosztów WC i natrysków w niektórych przystaniach na trasie rejsu; – biletów wstępu do odwiedzanych miejsc.

Cena Rejsu / os.
1990 zł

Cena dla członków klubu Foka

* CENA NIE OBEJMUJE: – kosztów WC i natrysków w niektórych przystaniach na trasie rejsu; – biletów wstępu do odwiedzanych miejsc.

Założeniem rejsu jest aby wszyscy jego uczestnicy brali w nim  jak najpełniejszy, czynny udział. Instruktorzy będą bezustannie czuwać nad załogami, ale też (w granicach bezpieczeństwa) będą się starać jak najmniej ograniczać samodzielność swoich załogantów. Rejs ma charakter turystyczny, rekreacyjny, jednak z pewnością każdy jego uczestnik zdobędzie podstawowe umiejętności żeglarskie. Przed rejsem załogi zostaną przeszkolone z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie, itp.) W trakcie rejsu wszyscy chętni będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o dalsze elementy sztuki żeglarskiej: sterowanie jachtem pod żaglami i z silnikiem, zwroty, manewry złożone itp. Dla tych, którzy mieli już styczność z żeglarstwem lub posiadają patent, rejs będzie okazją do praktyki.

 

NIE TYLKO ŻEGLOWANIE!

Atrakcje szlaku południowego

 

Wioska żeglarska w Mikołajkach

Jeden z najbardziej rozpoznawalny portów w Mikołajkach i w regionie, położony na północnym brzegu jeziora Mikołajskie, w żeglarskim centrum Mikołajek. Co zapewnia port? Wiele ciekawych restauracji na nabrzeżu, hala koncertowa, punkt szkutniczy, sanitariaty, natryski, pralnia, sklepy żeglarskie i butiki, 200 miejsc cumowniczych, codzienne koncerty i wydarzenia żeglarskie. W centrum Mikołajek znajduje się poczta, bank, kościół, przychodnia lekarska, sklepy i inne. Mikołajki, nazywane także letnią stolicą Mazur, to jedna z najbardziej popularnych miejscowości na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Zamek Krzyżacki w Rynie

To świadek burzliwych dziejów Mazur i dawnych Prus Wschodnich, zapadająca na zawsze w pamięć lekcja historii. Rozpoczęto budować go na miejscu wcześniejszej niewielkiej warowni na polecenie wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Winricha von Kniprode około 1377 roku z przeznaczeniem na siedzibę konwentu i jako miejsce, z którego można było przeprowadzać ataki na wschód przeciwko Litwie. Wśród zgromadzonych eksponatów można tu znaleźć niezwykłe przedmioty: hełmy i szyszaki normańskie (X-XI w.), topory, czekany (IX-X w.), topory rycerskie, włócznie na zwierza (VIII-XII w.), miecze półtoraręczne, będące na uzbrojeniu wojsk krzyżackich i polskich (XII-XIII w).

GALINDIA

Osada Galindów położona jest przy trasie Mikołajki – Ruciane, nad jeziorem Bełdany. W Osadzie na turystów czekają niezwykłe atrakcje: kolacje w pieczarach, wyprawy łodziami, opowieści o historii Galindów. Właściciel obiektu wskrzesza i kontynuuje idee Galindów. Ośrodek składa się m.in. z nietypowych budowli takich jak: pieczary, lochy demonów, uroczyska leśne, rytualny krąg kamienny, labirynt Galindów czy skanseny. Na życzenie turystów odtwarzane są obrzędy Galindów.

Leśniczówka K.I. Gałczyńskiego w Praniu

Leśniczówka Pranie powstała około 1880 r. Położona w Puszczy Piskiej (województwo warmińsko-mazurskie) tuż nad jeziorem Nidzkim. Przeszła do historii dzięki pobytom w niej wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który po raz pierwszy przybył do Prania w lipcu 1950 r. W 1980 r. w Praniu utworzono Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Na muzealne zbiory składają się przede wszystkim pamiątki po Konstantym Ildefonsie Gałczyńskim, towarzyszące mu podczas pobytów w Praniu oraz pochodzące z jego warszawskiego mieszkania. Ponadto zobaczyć można zdjęcia, rękopisy, rysunki oraz archiwalne czasopisma, do których pisywał.

Informacje

ul. Zielna 7, 27- 600 Sandomierz
+48 505 102 303
kontakt@foka.sandomierz.pl

Informacje i rezerwacje

ul. Wyspiańskiego 3/47, Tarnobrzeg
516 488 576 | 504 121 218
biuro@grupawoda.pl